Перейти в кінець метадати
Перейти на старт метадати

Що таке підсистема "Електронний суд"? 


Підсистема "Електронний суд" - це підсистема, що забезпечує обмін процесуальними документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, органами та установами системи правосуддя, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу.

За допомогою сервісу Електронного суду учасники судового процесу можуть подавати до суду процесуальні документи (позовні заяви, клопотання тощо) в електронному форматі.  

Після успішної відправки учасник судового процесу може відслідковувати рух та стан розгляду свого документа в суді. Інформація про доставку документа, його реєстрацію та інші відомості надсилаються до електронного кабінету автора в автоматичному режимі.

Також, учасник судового процесу за допомогою сервісу Електронного суду може сплатити судовий збір та інші платежі у режимі онлайн, сформувати та надати електронне доручення іншій особі, та додатково отримувати:

 - веб-посилання на тексти всіх сформованих судом процесуальних документів по справі, в якій учасник процесу приймає участь: судові рішення, судові повістки, виклики тощо;

 - інформацію про отримані та зареєстровані вхідні документи по справі разом з документами в електронному форматі;

 - інформацію про отримані документи по справі від інших учасників разом з документами в електронному форматі;

 - електронні документи, що спричинили зміну стану розгляду справи, протоколи автоматизованого розподілу, тощо.

Тестову експлуатацію підсистеми "Електронний суд" розпочато 22 грудня 2018 року відповідно до Наказу Державної судової адміністрації України від 22 грудня 2018 року №628 "Про проведення тестування підсистеми "Електронний суд" у місцевих та апеляційних судах".

Наказом Державної судової адміністрації України від 26 квітня 2019 року №429 Про внесення змін до наказу ДСА України від 22.12.2018 № 628 до переліку пілотних судів додано Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду.

Дослідну експлуатацію підсистеми "Електронний суд" та модулю "Електронний кабінет" розпочато 01 червня 2020 року відповідно до Наказу Державної судової адміністрації України від 01 червня 2020 року №247 Про запровадження в дослідну експлуатацію підсистем "Електронний суд" та "Електронний кабінет".

Наказом  Державної судової адміністрації України від 17 червня 2020 року №268 Про внесення змін до наказу ДСА України від 01.06.2020 № 247 до переліку пілотних судів додано Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду.

Інші НПА щодо ЄСІТС https://dsa.court.gov.ua/dsa/inshe/esits/